$1,498.00
Was$1,499.00Save $1.00
23 cu. ft. Garage Ready French Door Refrigerator with Icemaker - MRF23I5AST
$1,498.00
Was$1,499.00Save $1.00
Available from Slyman Bros, serving customers throughout Missouri.
Specifications
Specifications
Product Details
| Energy Star | Yes |
| Product Height | 67.3 in |
| Water Dispenser Type | N/A |
| Voltage | 115 V |
| Depth Type | Counter Depth |
| Annual Energy Consumption | 622 kWh/yr |
| Product Weight | 195.1 lbs |
| Warranty | 2 Years Limited |
| Freezer Capacity | 7.2 cu. ft. |
| No. of Shelves | 4 |
| Door Bin Material | Plastic |
| Temperature Range (°F) - Fridge Mode | 34°F to 44°F |
| Temperature Range (°F) - Freezer Mode | -7°F |
| Color | Stainless Steel |
| Shelf Material | Glass |
| Refrigerator Capacity | 15.5 cu. ft. |
| Control Type | Electronic |
| Model Number | MRF23I5AST |
| Noise Level | 39 dB |
| Capacity | 22.6 cu. ft. |
| UPC | 840296514900 |
| Garage Ready | Yes |
| Handle Type | Recessed |
| Product Width | 32.9 in |
| No. of Doors | 3 |
| Installation Type | Freestanding |
| Defrost Type | Automatic |
| Door Alarm | No |
| Wi-Fi Enabled | Yes |
| No. of Door Bins | 6 |
| Product Depth | 29.1 in |
| Door Bin Color | Smokey Grey |
| Lighting Type | LED |
You might also like these best sellers...





























