4.5 cu. ft. 2-Door Compact Refrigerator with Crisper Drawer - MRM45D3ASL
Available from Slyman Bros, serving customers throughout Missouri.
Specifications
Specifications
Product Details
| Energy Star | Yes |
| Product Height | 46.8 in |
| No. of Door Racks | 3 |
| Annual Energy Consumption | 329 kWh/yr |
| Defrost System | Manual |
| Product Weight | 62.8 lbs |
| Warranty | 1 Year Limited |
| Freezer Capacity | 1.4 cu. ft. |
| No. of Shelves | 3 |
| Capacity | 4.5 Cu. Ft. |
| Temperature Range (°F) - Fridge Mode | 32°F - 35.6°F |
| Color | Stainless Steel |
| Shelf Material | Glass |
| Type | Compact |
| Refrigerator Capacity | 3.1 cu. ft. |
| Control Type | Manual |
| Model Number | MRM45D3ASL |
| Capacity | 4.5 cu. ft. |
| UPC | 840296500408 |
| Handle Type | Recessed |
| Product Width | 18.5 in |
| No. of Doors | 2 |
| Installation Type | Freestanding |
| Voltage(V) | 115 V |
| Product Depth | 20 in |
| Reversible Door | Yes |
| Lighting Type | N/A |
You might also like these best sellers...

























