$1,099.99
Beverage Cooler - GABC05FDKG
$1,099.99
Key Features
23.8" W X 23.8" L x 34" H (36.4" H with casters)
3 Removable Shelves and 5 Adjustable Positions
Tempered shatter resistant glass
Includes four 2.5” Casters
Available from Slyman Bros, serving customers throughout Missouri.
Features
Specifications
Features
23.8" W X 23.8" L x 34" H (36.4" H with casters)
3 Removable Shelves and 5 Adjustable Positions
Tempered shatter resistant glass
Includes four 2.5” Casters
Specifications
Other
| Capacity (Cu Ft) | 5.40 |
Dimensions & Weight
| Width | 23.8 in. |
| Height | 33.9 in. |
| Length | 23.8 in. |
| Weight | 112 lbs. |
| Carton Depth | 28 1/2 |
| Carton Height | 36 1/2 |
| Carton Width | 27 |
| Gross Weight | 128 |
| Maximum Height | 36.4 |
| Minimum Height | 33.9 |
| Net Weight | 112.0 |
| Depth(IN,inches) | 23.8000 |
| Net Weight(LB,pounds) | 112 |
| Carton Depth(IN,inches) | 28.5000 |
| Carton Height(IN,inches) | 36.5000 |
| Carton Width(IN,inches) | 27.0000 |
| Gross Weight(LB,pounds) | 128 |
| Maximum Height(IN,inches) | 36.4000 |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | 28.8 in. |
| Shipping Height | 38.9 in. |
| Shipping Length | 28.8 in. |
| Shipping Weight | 152 lbs. |
| Total of Shipping Weight | 152 lbs. |
| Source | Calculation |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | 11.11 ft³ |
| Dimensional Weight | 138.15 lbs. |
| Total of Cubes | 11.11 ft³ |
| Total of Dimensional Weight | 138.15 lbs. |
Product Details
| Width | 23.8" Wide |
| Height | 34" Tall |
| Depth | 23.8" Deep |
| Assembly Required | Yes |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Gladiator Appliances in Missouri.



































